Aktivity,
které Vás budou
bavit

Kralický Sněžník
turistika


Národní přírodní rezervace Králický Sněžník byla vyhlášena v roce 1990 na ploše 1694,67 ha. Na vrchol vede několik cest, doporučujeme vůz zaparkovat na konci obce Dolní Morava, odtud se vydat proti proudu řeky Moravy a po žluté značce na vrchol, poté pokračovat vrcholovou cestou přes Sušinu až k chatě Slaměnka, odtud okolo Stamichmanovi štoly dolů k parkovišti. Cesta je dlouhá 25 km, proto dobře zvažte své možnosti a vybavení, ale za dobrého počasí je to překrásný výlet.

Pro děti to nejlepší


Rodinná dovolená bez dětí by nebyla rodinná dovolená. Při budování chalupy na Červeném Potoce jsme mysleli i na ně. Venku pod širým nebem mají připravené hřiště s prostorným pískovištěm, skluzavkou, hradem a dvěma houpačkami. Prostorný trávník pak vybízí k hraní her a třeba stavění sněhuláků. V případě nepříznivého počasí doporučujeme udělat dětskou diskotéku v „párty“ místnosti nebo využít nové technologie jako playstation či televizor o úhlopříčce 160 cm.

Pivovar Holba


Ryzí pivo z hor je podtext Hanušovického pivovaru, který vaří pivo více než sto let. Milovníci piva i prostí návštěvníci jistě ocení Pivovarské muzeum nebo možnost exkurze do útrob samotného pivovaru. K exkurzi potřebujete deset osob a doporučujeme elektronicky si zamluvit termín (muzeum@holba.cz). Po návratu na chalupu už jen stačí narazit dva soudky v zabudované pípě a příjemný večer může začít.

Párty jak má být…


Dlouhé zimní večery nabízejí skvělou příležitost ke společné zábavě. V Chalupě na Červeném Potoce máme speciální „pařící“ místnost, kde se nachází velmi výkonný audio systém, výčep na dva sudy zároveň, grilovací tál a vlastní kuchyňské zázemí s myčkou. Můžete si tak užít velmi dobrou párty nebo si stylově zahrát kulečník s výtečným hudebním podkresem.

Luxus pod hvězdami i v soukromí


Dnes a denně se setkáváme se spoustou lidí, úkolů a povinností. Dopřejte si opravdový odpočinek v kruhu rodiny nebo těch nejbližších. Chalupa na Červeném Potoce je krásně zasazena do přírody daleko od civilizace, takže si můžete vychutnat hvězdami posetou oblohu nad Kralickým Sněžníkem. Při té příležitosti doporučujeme venkovní kuchyni s výčepem, vestavným plynovým grilem a posezením pro 20 osob. Co víc si pro klid a pohodu přát…

Skiresort Buková hora


Máte to za bukem. Tak zní heslo lyžařského střediska na Bukové hoře vedle Červené Vody. Areál je od chalupy vzdálen 15 km, což je 20 minut jízdy autem. Nabídne 8 km sjezdovek s umělým zasněžováním, lanovou dráhu, vleky, skiservis i lyžařskou školu pro naprosté začátečníky. Po lyžovačce na svazích Orlických hor doporučujeme finskou lázeň Hot tub.

Acrobat PARK Štíty


Chcete si opravdu zlepšit své akrobatické schopnosti? Pak navštivte Acrobat Park Aleše Valenty ve Štítech. Tento areál vystavěl náš olympijský vítěz v akrobatickém lyžování pro letní tréninky profesionálů i veřejnosti. Jedná se o několik různě velkých akrobatických skokánků s dopadem do bazénu. Od chalupy jste autem v parku za pouhých 25 minut a můžete si užít spoustu zábavy.

Dělostřelecká tvrz Hůrka


Oblast Kralického Sněžníku se nachází blízko hranic, proto se zde budoval ochranný vojenský pás před 2. světovou válkou. Dělostřelecká tvrz Hůrka se měla stát opěrným bodem předválečného systému opevnění, který byl vybudovaný v letech 1936 – 1938. Nejen milovníkům vojenské historie doporučujeme navštívit tento architektonicky vzácný památník naší minulosti. Pro Váš klid a bezpečí je celý chalupa hlídána kamerovým a bezpečnostním systémem, takže ať už si z bunkru přinesete jakoukoliv náladu, tak v chalupě budete určitě v bezpečí.

Letní hory plné zážitků


Tam kde končí silnice, ještě nemusí končit zábava. Důkazem toho je kupa zábavy na Dolní Moravě. Můžete zde navštívit Stezku v oblacích, Lanový park, Mamutí bobovou dráhu, Stamichmanovu stezku, Mamutíkův vodní park, Stamichmanovu štolu, Lesní zážitkový park, Pískový svět atd… Pro návštěvu těchto atrakcí doporučujeme vyhradit alespoň dva dny, pokud chcete komfortně stihnout všechny.

Králíky Hedeč


Krásná příroda neuchvátila jen nás, ale i řadu lidí před námi. Město Králíky s bohatou historií i dnešními obchody je toho důkazem. Najdete zde čtvercové náměstí s historickými domy a kostelem sv. Michaela Archanděla. Nad městem se tyčí poutní místo Hora Matky Boží – Hedeč. Bohatá církevní architektura ve spojení s uchvacujícím pohledem do kraje. Ke klášteru se můžete dostat autem nebo pěšky lipovou alejí z města.

Cyklistika nebo fitness


Malebná oblast podhůří Kralického Sněžníku láká k vyjížďkám do všech světových stran. Můžete se vydat čistě do přírody po horských stezkách nebo využít síť cyklostezek mezi pěchotními sruby. Při nepříznivém počasí je k dispozici lyžárna s kapacitou 20 kol a kamerovým zabezpečením. Místo vyjížďky se pak můžete těšit do moderní posilovny s masážní sprchou uvnitř chalupy.

Rozhledna Klepáč


Doporučujeme navštívit rozhlednu na kopci Klepáč. Voda z tohoto kopce odtéká do tří moří, proto je také nazýván jako Trojmorský vrch. Voda z východního svahu končí v Černém moři, z jižního svahu vtékají potoky do řeky Labe a tím doputují do Severního moře. Západní úbočí – na polském území – pak posílá přebytečné kapky deště až do Baltského moře. V případě výletu na tuto horu přijeďte vozem na rozcestí Pod Klepáčem, pak se vydejte vzhůru po turistických značkách. Cesta tam a zpět je přibližně na 2 h. 30 m. v případě okruhu přes Sedlo Puchača je to výlet na 4 hodiny.

Finská sauna
Hot tub


Seveřané velmi dobře vědí jak zatočit se zimou v kostech. Například po parádní lyžovačce si večer můžete dopřát luxus ve finském Hot tub pro 8 osob osazeným uklidňujícím světelným programem a bublinkovou masáží nebo také venkovní finskou saunou s parním rázem pro 6 osob, převlékárnou a napojením na audio systém. Prostě luxus jen pro vás a Vaše blízké. . .

Zimní hory zážitků


Nedaleký resort Dolní Morava je špičkou v zábavě na horách. V zimních měsících zde doporučujeme nejen sjezdové a běžecké lyžování, ale i řadu aktivit jako bobovou dráhu, výšlap na sněžnicích či skialpech, sáňkařskou dráhu a dokonce se zde můžete i svést rolbou. Po zimních zážitcích doporučujeme zkouknout nějaký výborný film na televizoru o úhlopříčce 160 cm ve společenské místnosti.

Běžecké lyžování


Název Kralický Sněžník napovídá, že v této oblasti nebude o sníh nouze. Bohatou sněhovou nadílku doporučujeme využít pro běžecké lyžování. Můžete se vydat až na 50 km dlouhé běžkařské trasy. Alespoň doporučujeme projížďku trasy Slamník – Mokřiny. Rolba na úpravu běžeckých tras je vybavena GPS, proto aktuální informace o upravenosti tras najdete zde. Po návratu do vyhřáté chalupy pak doporučujeme horkou vanu pro dva, která je ve vybavení chaty. Lyžím a lyžákům pak skvěle poslouží vyhřívaná lyžárna.

Večer u rodinného krbu


Dlouhé zimní večery dokáže krásně vyplnit společně trávený čas při zapáleném krbu. Doporučujeme sejít se při přípravě večeře v luxusně vybavené kuchyni a připravit Vaše nejoblíbenější pochutiny. Pak společně usednout k jednomu stolu při zapáleném krbu a pustit se do jídla, pak písní či společenských her nebo si jen povídat. Dlouho do noci pak můžete vychutnávat atmosféru v pohodlných gaučích vedle kamen.

Sjezdové lyžování


Užijte si skvělé lyžování v údolí řeky Moravy. Doporučujeme skiareál Dolní Morava, který nabízí 10 km sjezdových tratí, dvě lanové dráhy a několik vleků. Předem doporučujeme zarezervovat vyučování v lyžařské škole nebo koupit skipas online. Pokud máte raději soukromí, tak můžeme doporučit středisko Větrný vrch. Dolní Morava je od chalupy na Červeném Potoce vzdálena 5 km, areál Větrný Vrch je od chalupy pak pouze 3 km. V dojezdové vzdálenosti se také nachází skiareál Buková hora, případně oblast Hrubého Jeseníku. Po návratu do chalupy pak doporučujeme využít lyžárnu s vyhřívanými stojany na lyžařské boty.

A mnohem,
mnohem víc...


Nechte se unášet čistou přírodou, tichem a zároveň naprostým luxusem. Ukažte svým dětem kouzlo čisté přírody...


Klikněte pro výjimečnou dovolenou